Aktualności

12 grudnia 2013 13:58 | Aktualności

Nowy mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych

        Gmina Biała Rawska  zakupiła w drodze przetargu nieograniczonego samochód osobowy marki VOLKSWAGEN CARAVELLE przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Auto kosztowało 143 800 zł, z czego 80 000 zł to dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II – Obszar D”,  45 000 zł dofinansowanie z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Pozostałą kwotę w wysokości 18 800 zł sfinansowano z budżetu Gminy Biała Rawska.
        Mikrobus jest fabrycznie nowy, oprócz kierowcy może pomieścić dodatkowo ośmiu pasażerów. Ponadto, dzięki możliwości łatwego demontażu trzeciego rzędu siedzeń, jest przystosowany do przewozu jednej osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Samochód jest wyposażony w odpowiedni najazd ułatwiający wsiadanie pasażerom na wózkach. To nowoczesne auto, będzie służyło do przewozu osób niepełnosprawnych  na zajęcia oraz rehabilitację do Środowiskowego Domu Samopomocy zlokalizowanego przy ul. Mickiewicza 25 w Białej Rawskiej.

Zakup mikrobusu korzystnie wpłynie na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Biała Rawska.

Przeczytano: 3508 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: