Aktualności

04 listopada 2019 14:21 | Aktualności

Wizyta z Chorwacji i Serbii w ramach projektu Innovation in Eco Food Systems

W dniach 20-23 października 2019 r. na terenie Gminy Biała Rawska przebywała 21-osobowa grupa z Chorwacji i Serbii
w ramach projektu Innovation in Eco Food Systems finansowanego przez Visegrad Fund for Sustainable Production and Safety Environment (InoEcoModel), którego partnerami są Chorwacja, Węgry, Słowacja, Ukraina i Polska. Polskę reprezentuje Związek Sadowników RP w Grójcu Oddział w Białej Rawskiej.

W skład grupy wchodzili sadownicy, urzędnicy, stowarzyszenia, którzy byli zainteresowani produkcją ekologiczną owoców (nasadzenie, prowadzenie, ochrona drzew, zbiór i przechowywanie).

W pierwszym dniu odbyło się spotkanie w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach, w którym omówiono szereg zagadnień związanych z produkcją ekologiczną i innymi kwestiami, jakie występują i zachodzą w procesie produkcji owoców i warzyw. Następnie zwiedzano poletka doświadczalne produkcji owoców i krzewów prowadzone ekologicznie w Nowym Dworze koło Skierniewic.

W drugim dniu goście zwiedzili Grupę Producencką „Bialski Owoc”, a następnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się szkolenie, które poprowadził Pan Janusz Gwiazdowski oraz Pan Janusz Tatera. Goście zostali zaproszeni do gospodarstw sadowniczych Państwa Jana, Grażyny i Cezarego Rokickich w Białej Rawskiej, Pana Daniela Stracha w Zofianowie, Państwa Agnieszki i Leszka Pietrzak we Franopolu. Uczestnicy byli pod wrażeniem dużego rozwoju produkcji sadowniczej i bardzo dziękują wszystkim osobom, organizacjom za ich przyjęcie, gdzie było widać serdeczność, szczerość i zrozumienie.

Do zobaczenia

Przeczytano: 423 razy.| Wydrukuj|Do góry

Wizytacja Chorwacji i Serbii w ramach projektu Innovation in Eco Food Systems