Aktualności

04 października 2018 09:34 | Aktualności

50-lecie pożycia małżeńskiego

Dnia 23 września 2018 roku odbyła się w gminie Biała Rawska uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie.

Wśród par małżeńskich z terenu gminy Biała Rawska obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego byli:

 1. Danuta i Władysław Biedrzyccy.
 2. Halina i Stanisław Dąbrowscy.
 3. Barbara i Ryszard Hasikowscy.
 4. Anastazja i Eugeniusz Karpińscy.
 5. Wacława i Stefan Kłos.
 6. Janina i Stanisław Kubeccy.
 7. Zofia i Andrzej Lesiak.
 8. Maria i Marian Melon.
 9. Marianna i Krzysztof Niszcz.
 10. Janina i Jan Pergał.
 11. Elżbieta i Tadeusz Rochmińscy.
 12. Stanisława i Stanisław Sujka.
 13. Irena i Zygmunt Tarnas.
 14. Janina i Stanisław Tokarz.
 15. Danuta i Józef Wachowicz.
 16. Anna i Jan Woszczyk.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00 Mszą świętą w Kościele pw. św. Wojciecha w Białej Rawskiej, którą celebrował ksiądz proboszcz Bogdan Zatorski.

Po Mszy świętej część świecka uroczystości odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Rawskiej. Wszystkich uczestników przywitał burmistrz Białej Rawskiej Wacław Jacek Adamczyk oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Białej Rawskiej Krzysztof Nowicki. Ponadto, udział wzięli Przewodniczący Rady Miejskiej Biała Rawska Sylwester Brzeziński, zastępca burmistrza Białej Rawskiej Zbigniew Szcześniak oraz ksiądz proboszcz Bogdan Zatorski.

Po okolicznościowych przemowach burmistrza Białej Rawskiej i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego nastąpiło uroczyste odznaczenie Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie wraz z wręczeniem okolicznościowych dyplomów. Do życzeń i kwiatów z tej okazji dołączono drobne upominki. Po oficjalnej części uroczystości nastąpił skromny poczęstunek w postaci tortu i szampana. Całość imprezy uprzyjemniła wszystkim Bialska Kapela Ludowa, której występ spotkał się z wielkimi owacjami. Całość uroczystości uwieczniona została na zdjęciach, z którymi można zapoznać się poniżej.

Przeczytano: 803 razy.| Wydrukuj|Do góry

50-lecie pożycia małżeńskiego