Aktualności

18 grudnia 2017 13:30 | Aktualności

Miejsko-gminna wigilia w Białej Rawskiej

W czwartkowe (14.12) późne popołudnie odbyła się miejsko-gminna wigilia w Białej Rawskiej. Licznie zgromadzeni goście w świąteczny nastrój wprowadziły między innymi jasełka w wykonaniu uczniów bialskiej Szkoły Podstawowej. 

Przedświąteczne dni to czas spotkań nie tylko w rodzinnym gronie, ale także osób, z którymi przebywamy, pracujemy na co dzień. Tak było i tym razem w Białej Rawskiej, gdzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowano wigilię. Zanim jednak przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia, na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej, które przy pomocy swoich nauczycieli wykonały przepiękne jasełka „Czekając na Jezusa”.

Następnie sceną zawładnęła grupa wokalna RETRO działająca w strukturach Bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Specjalnie na tę okoliczność chór zaprezentował kolędy. Po przekazaniu wszystkim światełka przyszedł czas na życzenia. W nich podkreślano przesłanie zawarte w jasełkach. 
– Pamiętajmy, aby w tych dniach, pośpiechu nie zapominać o drugim człowieku. Niech te święta będą przede wszystkim rodzinne – mówił starosta rawski Józef Matysiak.

Po oficjalnej części uroczystości zgromadzeni goście zasiedli do tradycyjnych wigilijnych potraw.

Przeczytano: 776 razy.| Wydrukuj|Do góry

Miejsko-gminna wigilia w Białej Rawskiej