Aktualności

13 grudnia 2017 08:50 | Aktualności

Strażacy ochotnicy przełamali się opłatkiem. Wigilijne spotkanie w Białej Rawskiej

Tradycyjne spotkanie opłatkowe odbyło się w minioną sobotę (09.12) w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Rawskiej. Świąteczny czas stał się okazją do podziękowań, ale i życzeń skierowanych do druhen i druhów.

Okres przedświąteczny w powiecie rawskim obfituje w spotkania wigilijne. Pierwsze z nich odbyło się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Rawskiej. W sobotnie późne popołudnie w strażnicy pojawili się nie tylko druhny i druhowie, ale także przyjaciele jednostki i zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się lokalni samorządowcy, a także przedstawiciele służb mundurowych, zarówno tych państwowych, jak i ochotniczych.

Opłatkowe spotkanie rozpoczął krótki koncert bialskiej orkiestry dętej pod batutą Szczepana Bieszczada, a tuż po nim przyszedł czas na podsumowanie pracy, podziękowania, ale i życzenia. 
– Chciałbym wam podziękować za tę bezinteresowną służbę jaką nieśliście przez ten rok, również za to, co zrobiliście organizacyjnie dla jednostki – mówił wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak, podkreślając wagę jubileuszu Orkiestry Dętej OSP w Białej Rawskiej, która w tym roku obchodziła swoje 100-lecie. 

Wigilii towarzyszyła również modlitwa i tradycyjne przełamanie się opłatkiem, który wcześniej został poświęcony przez kapelana bialskich ochotników ks. Grzegorza Słomińskiego. 
– Niedługo będziecie się gromadzić przy swoich rodzinnych stołach, dziś spotykamy się we wspólnocie strażackiej, by dziękować Panu Bogu za cały rok pracy. Ja wam życzę jak najmniej wyjazdów, bo każdy wyjazd to ciężka wasza praca, niepewność powrotu, ale też i smutek dla tych, którzy przeżywają utratę dobytku, czy też zdrowia w różnych wypadkach – mówił ks. Grzegorz Słomiński.

Spotkanie zakończyła wspólna wieczerza przy tradycyjnych wigilijnych potrawach.

Przeczytano: 674 razy.| Wydrukuj|Do góry

Wigilia OSP Biała Rawska 2017