Aktualności

04 sierpnia 2017 13:20 | Aktualności

100-lecie OSP w Białej Rawskiej

Orkiestra Dęta OSP w Białej Rawskiej świętowała 100-lecie swojego istnienia.

Świętowanie okrągłego jubileuszu nie mogło się odbyć inaczej, jak przy akompaniamencie orkiestrantów, którzy z dużym zaangażowaniem ugościli wszystkich przybyłych w minioną sobotą do pięknego parku w Białej Rawskiej.

Wydarzenie było okazją do przybliżenia rysu historycznego formacji, ale także wielu słów podziękowań za dotychczasową pracę. 
– W Białej Rawskiej jest bardzo dobra Orkiestra Dęta OSP, jesteście dumą ziemi rawskiej, ale i województwa łódzkiego. Chciałbym wam podziękować za ten poświęcony czas, który wkładacie w reprezentowanie nas w regionie i nie tylko. Talent to nie wszystko, on się opiera na ćwiczeniach i bardzo ciężkiej pracy, za to wam dziękuję – mówi wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak. 

Wszyscy przemawiający samorządowcy trafnie zauważyli, że w bialskiej Orkiestrze Dętej grają muzykanci w różnym wieku, co niesie nadzieję, iż nie będzie to ostatnie stulecie formacji.
– Wszyscy widzimy ten wasz zapał. (…) Jesteście częścią polskich tradycji, kultury, to nakłada na was szczególny obowiązek przekazywania dziedzictwa następnym pokoleniom. To wspaniale realizuje wasza orkiestra i tego wam gratuluję – mówił senator Rafał Ambrozik.


Przeczytano: 459 razy.| Wydrukuj|Do góry

100-lecie OSP w Białej Rawskiej